O projektu
> Historie projektu
> Záměr a cíle projektu
> Letošní ročník

letak

Otevřená ulice II.Všechny srdečně zveme na druhý ročník Otevřené ulice. Maršovská hlavní třída, se probere k životu v sobotu 5. září ve 14.00, kdy pro běhne slavnostní zahájení celé akce.


Bleší trh. Dílny. Tanec. Hudba. Hry. Divadlo. Dobré pití a ještě lepší jídlo. Zábava a především setkání.

Otevřená ulice 2015 navazuje na loňskou událost, která měla motto "Maršov není zatáčka před Pecí" a jehož cílem bylo oživit a proměnit hlavní ulici a vytvořit z ní místo pro setkávání.

Založením tradice této akce jsme chtěli především upozornit na problematiku hlavní třídy v Maršově a veřejného prostoru vůbec. Přáli jsme si rozvířit debatu o možnostech využití veřejného prostoru a zapojení místních, aby se podíleli na procesu jeho přeměny a společně hledali možnosti, jak by se mohla Třída Josefa II. proměnit, ožít a stát se místem pro život a setkávání.

Stejně jako loni i letos jsme vyhlásili několik výzev, které vybízejí hned k několika možným způsobům, jak se do oživení hlavní ulice zapojit.

V rámci organizace druhého ročníku Otevřené ulice, proběhlo už první setkání místních. Výzva k zapojení nadále trvá. V průběhu léta plánujeme další taková setkání. Srdečně tedy zveme ke spolupráci všechny maršovské občany i spolky.

Jak moc může ulice ožít, záleží jen na nás.


Jak se můžete zapojit?

1) Oživení ulice Máte nápad, co by na Otevřené ulici nemělo chybět? Napadá vás vlastní aktivita? Něco, co byste mohli sami uspořádat či připravit? Napéct koláč? Uspořádat grilování? Něco postavit? Prodávat své výrobky? Vystoupit s kapelou? Vystavit své obrazy? Nebo něco zcela jiného?


2) Bleší trh Máte doma kus nepotřebného nábytku, oblečení, nádobí, knihy, sošku? Něco, co už dávno nepotřebujete, ale mohlo by se to hodit někomu jinému? Přijďte je prodat nebo vyměnit na maršovský blešák! Nebo vám doma stále něco schází? Možná číslo oblíbeného časopisu, látka, kniha, křeslo či zajímavý obraz. Neváhejte, přijďte a odneste si domů něco, po čem jste už léta toužili!


3) Výzdoba hlavní třídy Zkrášlete svou ulici. Vysuňte židle na chodník, udělejte si posezení a pokláboste se sousedy. Máte doma koberec, co už chcete vyhodit, staré křeslo, gauč, květinu, lampióny, fáborky, lehátko, balónky nebo třeba nafukovací bazének? Třeba mohou posloužit právě nyní! Fantazii se meze nekladou!


4) Zahajovací průvod Podobně jako minulý rok, bychom celou akci rádi zahájili speciálním slavnostním průvodem. Staňte se jeho součástí!


Více informací na emailu: otevrenaulice@gmail.com


Těšíme se na Vás!


Anna Klimešová
Hlavní partneři
Znak obce Horní Maršov